Nasze osiągnięcia

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczestników Laureaci / finaliści
1. Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny”. 50 uczniów (KL.II -VI) Filip Kozak VI A – wyróżnienie
Łukasz Brzyski II B - wyróżnienie
Maciej Bławat III B – wyróżnienie
Judyta Kozicka III A - wyróżnienie
2. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”. 20 uczniów ----
3. Międzynarodowy Konkurs „Genius Logicus”. 13 uczniów XVIII miejsce w świecie, a II miejsce w kraju:
Filip Kozak  VI B

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczestników Laureaci / finaliści
1. Ogólnopolski Festiwal Tańca – Lębork  2014  (Hip-hop formacje do lat 11) 2  uczennice Kinga Makowiecka I C – I miejsce
Małgorzata Wierzbicka II B – I miejsce
2. III Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego „Dance Talent” (Hip-hop formacje do lat 11) 2  uczennice Kinga Makowiecka I C – II miejsce
Małgorzata Wierzbicka II B- II miejsce
3. II Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych „Dance Group” (HIp-hop formacje do lat 11) 2 uczennice Kinga Makowiecka I C – II miejsce
Małgorzata Wierzbicka II B – II miejsce
4. Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne 2014 (Hip-hop formacje do lat 11) 2 uczennice Kinga Makowiecka I C – III miejsce
Małgorzata Wierzbicka II B – III miejsce
5. Ogólnopolski Konkurs Taneczny Latino-Cafe 2 uczennice Zuzanna Jusyk IB – I miejsce
Kinga Kalenik IB – I miejsce

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczestników Laureaci / finaliści
1. Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny „Matematyka z Przyrodą” dla klas V 3 uczniów ----
2. Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyczny Czar Par dla Klas Czwartych”. 12 uczniów z klasy IV A i B ----
3. Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „V Maraton Czytelniczy – „Czytanie Rozwija, Czytanie Wzbogaca’”.
Konkurs pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska.

1 uczeń z kl. IV A

2 uczniów z klasy VA

-----
4. Druga Edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkanie Nowych Przyjaciół” 6 uczniów z klas III Judyta Kozicka III A – wyróżnienie
Małgorzata Lizińska III B - wyróżnienie
5. Wojewódzki Konkurs „Olimpiada Wiedzy o Gdańsku”.
Konkurs pod patronatem Fundacji Gdańskiej i honorowym Prezydenta Miasta Gdańska.

Drużyna szkolna -3 uczniów

Filip Kozak, Oskar Osiński, Mateusz Widuto

14 miejsce na 40 szkół
6. XI Turniej Formacji Tanecznych w kategorii Hip-hop 2 uczennice Kinga Makowiecka I C – I miejsce
Małgorzata Wierzbicka II B – I miejsce
7. IX Bydgoski Turniej Tańca Nowoczesnego – Solo-Duet (Hip -hop do lat 9) 2 uczennice Kinga Makowiecka I C – II miejsce
M.  Wierzbicka II B – II miejsce
8. III  Zawody Tańca hip – Hop Dance of Freedom – Nadmorskie Rytmy 2 uczennice Kinga Makowiecka I C – wyróżnienie
Małgorzata Wierzbicka II B – wyróżnienie

 

MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczestników Laureaci / finaliści
1. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Muszelka”. 52 uczniów kl. IV – VI Filip Kozak kl. VIB -wyróżnienie
2. VII Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” Dla dyslektyków Jacek Szymański VI B – I miejsce
Dominik Szkudlarek V B – III miejsce
3. Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny „Chochlikowe Psoty”.
VII Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki”
4 uczniowie z klas V Emilia Łukaszewicz V A – II miejsce
4. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt 12 uczennic z klas: V - VI

V miejsce:

Ewelina Janiak VI A
Weronika Jackowska VI A
Julia Judek VI A
Aleksandra Markowska VI A
Klaudia Mikołajczyk  VI A
Paulina Waluda  VI A
Vanesa Bielawska VI B
Martyna Kulis  VI B
Weronika Ościłańcu  VI B
Anna Potrzuska  VI B
Daria Grabas V A
Diana Kańmienek  V A

5. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych Dziewcząt w Drużynowym Bowlingu Sportowym. 5 uczennic z klas VI

8 miejsce:

Ewelina Janiak VI A
Julia Judek  VI A
Aleksandra Markowska VI A
Paulina Waluda VI A
Anna Potrzuska VI B

6. Turniej Powiatowy Piłki Nożnej „ Z Podwórka Na Stadion” o Puchar Tymbarku. 5 uczniów z kl. III
3 uczniów z kl. II
1 uczeń kl. IV

Półfinał powiatowy:

 

Jakub Blok III A
Piotr Bobel III B
Nikodem Bohdan IV A
Jakub Koss III B
Kamil Rybak II A
Darek Idler III A
Oskar Kleszczewski  II B
Konrad Gołuński II A
Bartosz Lesiczka III A

7. Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej – GOKF- KL. V-VI 10 uczniów z kl. V – VI ----------
8. Koszykówka - Turniej O Puchar Młodych Lwiątek. 6 uczennic z klas V

3 miejsce:

Sandra Woch  V A
Barbara Bławat  V B
Wiktoria Barcińska  V B
Oliwia Majecka V B
Natalia Majecka  V B
Julia Schadach  VB

9. Mistrzostwa Gdańska w Dwa Ognie Usportowione Dziewcząt kl. III - IV 15 uczennic

II miejsce:

Drużyna Szkolna

10. Gminny Turniej Rozgrywek Sportowych 50 tysięcy uczniowie klas I - reprezentacja Zakwalifikowanie się do II etapu
11. Międzyszkolny Konkurs Świetlicowy „Wizyta Św. Mikołaja”
org. przez SP nr 80 w Gdańsku
uczniowie uczęszczający do świetlicy Martyna Bródka IIIA – II miejsce
12. Międzyszkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”
SP nr 80 w Gdańsku
uczniowie uczęszczający do świetlicy Oliwia Olszewska III A – I miejsce
Amelia Dąbrowska III A – III miejsce
13. Konkurs recytatorski „Zaczarowany świat wierszy J. Brzechwy”
Org. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
1 uczennica Amelia Bielawska III A – I miejsce
14. Plastyczny konkurs międzyszkolny „Polarny Biały Miś” 6 uczniów kl. IA Wyróżnienie dla uczestników
15. Plastyczny konkurs międzyszkolny „Wiosenne kwiaty” 6 uczniów kl. IA Wyróżnienie dla uczestników

 

SZKOLNE KONKURSY:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczestników Laureaci / finaliści
1. Szkolny Konkurs „Zeszyt - Cud Malina”. Wszystkie klasy IV - VI Joanna Filipska  VI A – I miejsce
Jakub Witas  VI B – II miejsce
Zuzanna Obuch  V B – III miejsce
Ewelina Janiak VI A – IV miejsce
2. Szkolny Konkurs Kolęd. Wszystkie klasy I - IV Aleksandra Zacharewicz   I C – I miejsce
Szymon Czarnecki  I A – II miejsce
Paulina Falba  I A –III miejsce
3. Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Wszystkie klasy IV-VI

I miejsce:

K. Weimann z kl. IV A
P. Łaskawski z kl. V A
E. Janiak z kl. VI A

II miejsce:

W. Kwiatkowska z kl. IV A
K. Trzciński z kl. V A
J. Judek z kl. VI A

III miejsce:

G. Kowalski z kl. IV B
M. Szeinwald z kl. V B
M. Kulis z kl. VI B

4. 2 EDYCJA Szkolnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Historycznej „STOGI – moja wyspa” 10 uczniów z klas 4 - 6 I miejsce Mateusz Widuto  6B
5. Szkolny Konkurs Ekologiczny  „Baterie, Makulaturę, Nakrętki Zbieramy Wszystkim Dzieciom Uśmiech Zapewniamy”. 49 uczniów z kl. IV - VI

I miejsce:

Jakub Gabara z kl. VI A
Natalia Bieganowska z kl. VI B
Andrzej Józefowicz z kl. VI B

II miejsce:

Joanna Filipska z kl. VI A
Zuzanna Obuch z kl. V B
Anna Potrzuska z kl. VI B
Andrzej Mańczak z kl. V A

III miejsce:

Alicja Durczak z kl. IV A
Sebastian Baca z kl. V A
Agnieszka Noch z kl. V B
Zuzanna Obuch z kl. V B
Julia Schadach z kl. V B
Jakub Pelcer z kl. VI A
Martyna Kulis z kl. VI B

6. Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas III-VI 71 uczniów z kl. III - VI

Klasy III

I miejsce: Amelia Bielawska kl. III A
II miejsce: Maciej Bławat kl. III B
III miejsce: Amelia Dąbrowska kl. III A

Klasy IV

I miejsce: Nikodem Bohdan kl. IVA|II miejsce: Kacper Janowski kl. IVA
III miejsce: Kacper Weimann kl.IVA

Klasy V

I miejsce: Andrzej Mańczak kl. VA
II miejsce: Kamil Trzciński kl. VA
III miejsce: Piotr Łaskawski kl. VB

Klasy VI

I miejsce: Julia Judek kl. VIA
II miejsce: Oskar Osiński kl. VIA
III miejsce: Julia Amelańczuk kl. VIB
7. Kangurek 2014r. 30 uczniów z kl. III - VI I miejsce :
Aleksandra Markowska kl. VI A
Martyna śmietankowska kl. III A

II miejsce:

Maciej Marszewski kl. VI A
Natalia Bieganowska kl. VI B
Adrian Marszałek kl. V B

III miejsce:

Oliwia Sulowska kl. VI A
Agnieszka Noch kL. V B
Oskar Walasek kl. IV B
Martyna Bródka kl. III A

IV miejsce:

Wiktoria Olszak kl. V B
Angelika Struk kl. V A
8. Szkolny konkurs historyczny dla klas V-VI
Pod hasłem „Pasjonata przeszłości”
Udział wzięło 33 uczniów z klas V-VI

KLASY V

I m-ce Piotr Łaskawski
II m-ce Andrzej Mańczak
III m-ce Tymoteusz Rusin

KLASY VI

I m-ce Filip Kozak
II m-ce Mateusz Widutto
III m-ce Dawid Langiewicz
9. Najciekawsza prezentacja multimedialna- konkurs z okazji 70 rocznicy powstania warszawskiego
Historia dla klas VI
Udział wzięło 10 uczniów klas VI Najlepsza prezentacja Sebastian Kobyliński VIB
10. Szkolny Konkurs
Mistrz Tabliczki Mnożenia dla klas IV
38 uczniów z klas IV

I miejsce:

Oskar Walasek IVB

II miejsce:

Szymon Bielecki IVB

III miejsce:

Wiktoria Kowalska IVA

11. Szkolny Konkurs Piosenki Rozrywkowej 22 uczniów z kl. IV - V

I miejsce:

Alicja Durczak  IVA
Julia Schadach  VB
Natalia Majecka VB
Oliwia Majecka  IVB
Wiktoria Rydel VB

II miejsce:

Agnieszka Noch  VB

III miejsce:

Paweł Butomski IVA
Aneta Struk IVA
Angelika Struk VA
Klaudia Romanowska IVA
12. Konkurs wiedzy o Janie Pawle II Uczniowie z kl. III - IV Alicja Durczak IV A – I miejsce
Marta Piepiora  III A – II miejsce
Jakub Koss  III B –III miejsce
13. Konkurs plastyczny o Janie Pawle II „Święty Papa” Wszystkie klasy  I - IV Martyna Bródka  III A – I miejsce
Oliwia Olszewska III A- II miejsce
Katarzyna Rapita  III B – III miejsce

Wyróżnienia:

Oskar Walasek IV B
Jaonna Lewandowska I B
Dawid Ziemann  II A
14. Konkurs Plastyczny z okazji Dnia Pluszowego Misia pt. „Portret własnego ulubionego misia” Uczniowie klas I-II

I miejsce:

W.Nawrocka IIB
J. Zawistowska IIB
K. Matejczuk IIB
Michał Chmielewski IC

II miejsce:

Oskar Walczakowski IC

III miejsce:

Anna Kwiatkowska IC
M. Proć IIB
B. Kulwiec IIB
B. Koliński IIB
Nikola Kiedysz IIA
Konrad Gołuński IIA

15. Konkurs plastyczny „Gdańskie kamieniczki” Uczniowie klas II

I miejsce:

J. Zawistowska IIB
M. Jaskowiak IIB
O. Kleszczewski IIB
Ł. Brzyski IIB
M. Rutkowska IIB

II miejsce:

D. Romanis IIB
J. Strenczek IIB
B. Koliński IIB
W. Nawrocka IIB
Oliwia Wróbel IIA
Dawid Piotrowski IIA
Amelia Stadler IIA
Nikola Kiedysz IIA
Konrad Gołuński IIA

16. Konkurs Techniki Czytania dla klas I Uczniowie klas I Rafał Domański IA – I miejsce
Cezary Iliaszuk IC – II miejsce
Alan Trindade IC – III miejsce

Wyróżnienia:

Oskar Walczakowski IC
Dawid Kamiński IC

17. Konkurs dla klas III „Mistrz tabliczki mnożenia” Uczniowie klas III Jak Kuchnowski IIIA – I miejsce
Maciej Bławat IIIB -  I miejsce
Małgorzata Lizińska IIIB – II miejsce
18. Konkurs dla klas III „Mistrz Ortografii” Uczniowie klas III Magdalena Ropel IIIA -  I miejsce
19. Konkurs matematyczny „Żuczek” Uczniowie klas III Maciej Bławat IIIB – I miejsce
20. Profilaktyka zdrowia w klasach III – Konkurs pt. „ W zdrowym ciele zdrowy duch” Uczniowie klas III J. Połukord IIIB – I miejsce
J. Blok IIIA – I miejsce
M. Piepiora IIIA – I miejsce
O. Olszewska IIIA – I miejsce
M. Lizińska IIIB – II miejsce
N. Odrowąż IIIB – II miejsce
K. Rapita IIIB – III miejsce
N. Bielawska IIIB – III miejsce
21. Maraton Czytelniczy klas II 16 uczniów klas II Dawid Ziemann IIA – I miejsce
Oliwia Wróbel IIA – II miejsce
Dawid Romanis IIB – III miejsce
Amelia Wolińska IIA – IV miejsce
Oskar Kleszczewski IIB – V miejsce
Mateusz Miszewski IIA  - VI miejsce
22. Świetlicowy Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej i Zimowej Uczniowie uczęszczający do świetlicy

Klasy I:

Kacper Lieder IB – I miejsce
Paulina Falba IA – II miejsce
Kinga Kałowska IB – III miejsce

Klasy 0:

Alan Dargacz i Piotr Pilarski 0D – I miejsce
Łucja Sobieralska i Abba Florek 0B – II miejsce
Patrycja Ochman i Kacper Kusyk 0C – III miejsce

Klasy II-III:

Judyta Kozicka IIIA – I miejsce
Julia Połukord IIIB – II miejsce
Magdalenia Rutkowska IIB – III miejsce

1. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w:

  •  22 konkursach szkolnych
  • 15 konkursach międzyszkolnych
  • 8 konkursach wojewódzkich
  • 5 konkursach ogólnopolskich
  • 3 konkursach  międzynarodowych

2. Ogółem uczestniczyło w nich ponad 300 uczniów. Prawie każdy uczeń naszej szkoły brał udział w przynajmniej jednym konkursie.
3. Wszyscy nauczyciele byli zaangażowani w organizację tych imprez, ze szczególnym naciskiem na przygotowanie dzieci do konkursów.
4. Realizacja przebiegała zgodnie z planem.

WNIOSKI:

1. Należy zaplanować udział dzieci z naszej szkoły w konkursach w roku szkolnym 2014/2015, ze szczególnym uwzględnieniem udziału w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich, gdyż sukcesy w nich osiągnięte są najlepszą wizytówką dla szkoły. Bardzo cieszy na przykład drugie miejsce w kraju a osiemnaste na świecie osiągnięte przez Filipa Kozaka w Międzynarodowym Konkursie „Genius Logicus”.
2. Liczny udział dzieci w konkursach, świadczy o tym, że nauczyciele skutecznie motywują  uczniów do zadań dodatkowych a dzieci odczuwają potrzebę zaprezentowania swoich wiadomości , talentów i umiejętności na szerszym forum.
3. Należy kontynuować nagradzanie dzieci za wyniki w konkursach na apelach, na forum społeczności szkolnej oraz upubliczniać ich osiągnięcia na stronie internetowej, gdyż stanowi to dodatkową motywację dla uczestników.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego

Adres:
      Sienna 26
      80-605 Gdańsk
      pomorskie
      Polska

E-mail:
      sp61gd@wp.pl

Telefon:
      583073823

Faks:
      583038292

Telefon komórkowy:
      503071779