Nasze osiągnięcia

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny”. 31 uczniów z kl. II - VI

Wyróżnienia:

Maciej Bławat kl. II B
Filip Kozak kl. V B

2. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”.

6 uczniów z kl. III

10 uczniów z kl. IV-VI

II miejsce:

Szymon Bielecki kl. III B

3. Międzynarodowy Konkurs „Genius Logicus”.

1 uczeń z kl. I-III

16 uczniów z kl. IV-VI

IV miejsce:

Filip Kozak kl. V B

VI miejsce:

Sebastian Kupny kl. III B

VII miejsce:

Sandra Woch kl. IV A

4. XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczno- Fotograficzny Oddziałów i Klas Integracyjnych ,,Razem''. kl. 0A

Wyróżnienie:

Urszula Rosa kl. 0 A

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. V Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „KLIO 2013”. 23 uczniów z kl. V-VI

XI miejsce:

Adrian Thrun kl. VI B

XVII miejsce:

Filip Kozak kl. V B
Jakub Bródka kl. VI B
2. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Sezam matematyczny”. 16 uczniów z kl. IV - VI

XXIV miejsce:

Kamil Trzciński kl. IV A

XXX miejsce:

Filip Kozak kl. V B

XXXVI miejsce:

Barbara Bławat kl. IV B

3. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kocham…., Szanuję…, Nie Śmiecę..”. Dla Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych. 2 uczniów z kl. 0 Brak laureatów

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Wojewódzki Konkurs „VIII Megaolimpiada Wiedzy z Matematyki pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Gazety Wyborczej”.

2 uczniów z kl. V

2 uczniów z kl. VI

Laureat:

Filip Kozak kl. V B

Wyróżnienia:

Oskar Osiński kl. V A
Natalia Kozłowska kl. VIA
Magdalena Parol kl. VI B

2. Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyczny Czar Par dla Klas Czwartych”.

Drużyna:

2 uczniów z kl. IV

VIII miejsce:

Kamil Trzciński kl. IV A
Barbara Bławat  kl. IV B

3. Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka i Przyroda dla Klas Piątych”.

Drużyna:

3 uczniów z kl. V

V miejsce:

Daniel Langiewicz kl. V A
Oskar Osiński kl. V A
Filip Kozak kl. V B

4. Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „IV Maraton Czytelniczy – ‘Czytanie Rozwija, Czytanie Wzbogaca’”.
Konkurs pod Honorowymi Patronatami Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska.

2 uczniów z kl. V

 

Wyróżnienia:

Adrian Thrun kl. VI B
Jakub Bródka kl. VI B

5. Wojewódzki Konkurs „Olimpiada Wiedzy o Gdańsku”.
Konkurs pod patronatem Fundacji Gdańskiej i honorowym Prezydenta Miasta Gdańska.

Drużyna:

3 uczniów z kl. VI

I miejsce:

Jakub Bródka kl. VI BNBartosz Chyła kl. VI B
Adrian Thrun kl. VI B

6. Wojewódzki Konkurs „I Edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkanie Nowych Przyjaciół”.
Konkurs pod Honorowymi Patronatami Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska.
3 uczniów z kl. I - III

Wyróżnienia:

Alicja Durczak kl. III ANatalia Arendt kl. III B
Olivia Majecka kl. III B

7. Konkurs Projektów w Ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”. 18 uczniów z kl. V

Laureaci:

Michał Grybko kl. V A
Mario  Żerebiec kl. V A
Dawid Langiewicz kl. V A
Jakub Gabara kl. V A
Klaudiusz Lesiczka kl. V A
Ewelina Janiak kl. V A
Aleksandra Markowska kl. V A
Weronika Jackowska kl. V A
Sebastian Kobyliński kl. V B
Szymon Wasilewski kl. V B
Arkadiusz Rochlicki kl. V B
Mateusz Widuto kl. V B
Anna Potrzuska kl. V B
Weronika Ościłowicz kl. V B
Natalia Bieganowska kl. V B
Martyna Kulis kl. V B
Bielawska Vanessa kl. V B
Jacek Szymański kl. V B

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Matematyka Na Wesoło”
Dla Klas Szóstych.

Drużyna:

4 uczniów z kl. VI

VIII miejsce:

Klaudia Różańska kl. VI A
Maria Sicińska kl. VI A
Julia Jargieło kl. VI B
Magdalena Parol kl. VI B
2. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Muszelka”. 9 uczniów z kl. IV - VI

Finaliści – etap szkolny:

I miejsce:

Filip Kozak kl. V B

II miejsce:

Natalia Kozłowska kl. VI A

3. Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny „Chochlikowe Psoty”.

9 uczniów kl. IV – VI

 

Laureat:

Sergiusz Lipniewski kl. IV A

 

4. Międzyszkolny Konkurs plastyczny „Warzywno- owocowa ozdoba choinkowa”.

7 uczniów kl. 0 – III

 

Brak laurteatów
5. Międzyszkolny VI Trójmiejski Konkurs o Tematyce Świątecznej. kl. 0 - VI Brak wyróżnień
6. Międzyszkolny Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” Wojewódzki Projekt.

4 uczniów z kl. III

5 uczniów z kl. VI

Klasy III

I miejsce:

Natalia Arendt kl. III B

II miejsce:

Tomasz Halman kl. III B

Klasy VI

I miejsce:

Daria Król kl. VI A

III miejsce:

Ewa Podracka kl. VI A

IV miejsce:

Natalia Kozłowska kl. VI A

V miejsce:

Julia Jargieło kl. VI B

VIII miejsce:

Paweł Przybysz kl. VI B

7. Międzyszkolny Konkurs Sportowy „Konkurs 50-Tysięcy Klas I-III”.

Drużyna:

12 uczniów z kl. III

III miejsce:

Nikodem Bohdan kl. III A
Katarzyna Paświcka kl. III A
Nikola Kałuża kl. III A
Wiktoria Kowalska kl. III A
Klaudia Romanowska kl. III A
Szymon Bielecki kl. III B
Szymon Kamiński kl. III B
Damian Krasnaski kl. III B
Olivia Majecka kl. III B
Paweł Ostrowski kl. III B
Przemek Wojtkiewicz kl. III B
8. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych W Unihokeju Dziewcząt.

Drużyna

10 uczniów kl. z  IV- VI

IV miejsce
9. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych W Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Drużyna

15 uczniów kl. z  IV- VI

VII miejsce
10. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych Dziewcząt w Drużynowym Bowlingu Sportowym.

Drużyna

5 uczniów kl. z  IV- VI

II miejsce
11. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych Chłopców w Drużynowym Bowlingu Sportowym.

Drużyna

5 uczniów kl. z  IV- VI

VIII miejsce
12. Turniej o Puchar Dolnego Miasta w Piłce Nożnej.

Drużyna:

8 uczniów kl. z  V - VI

I miejsce
13. Turniej Powiatowy Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion” o Puchar Tymbark.

Drużyna:

10 uczniów kl. z II- III

Brak finalistów
14. Turniej Powiatowy Piłki Nożnej im Marka Wielgusa.

Drużyna:

8 uczniów kl. z III - IV

Brak finalistów
15. Koszykówka - Turniej O Puchar Młodych Lwiątek.

Drużyna:

15 uczniów kl. z I - IV

IV miejsce
16. Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 39 w Gdańsku.

Drużyna:

9 uczniów kl. z II - IV

I miejsce

 

KONKURSY SZKOLNE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Szkolny Konkurs Matematyczny „Kangurek”. 10 uczniów z kl. III- VI

I miejsce:

Oskar Walasek kl. III B
Agnieszka Noch kl. IV B
Mateusz Malej kl. V A

II miejsce:

Kacper Grzanka kl. III B
Emilia Łukaszewicz kl. IV A
Emil Noga kl. V B
2. Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. 24 uczniów z kl. IV - VI

Mistrz:

Kamil Trzciński kl. IV A
Dawid Langiewicz kl. V A
Jakub Bródka kl. VI B
3. Szkolny Konkurs Jęz. Angielskiego dla kl. IV- VI. 30 uczniów z kl. IV- VI

I miejsce:

Kamil Trzciński kl. IV A
Julia Judek kl. V A
Maciej Tomaszewski kl. VI A

II miejsce:

Piotr Łaskawski kl. IV A
Oskar Osiński kl. V A
Bartosz Chyła kl. VI B

III miejsce:

Andrzej Mańczak kl. IV A
Ewelina Janiak kl. V A
Jakub Bródka kl. VI B
4. Szkolny Konkurs Recytatorski w kl. IV – VI. 10 uczniów z kl. IV - VI

I miejsce:

Mateusz Widuto kl. V B
Maria Sicińska kl. VI A

II miejsce:

Jakub Gabara kl. V A
Natalia Kozłowska kl. VI A

III miejsce:

Emilia Łukaszewska kl. IV A
Kacper Chęciński kl. V B
Kinga Borowska kl. VI A
5. Pierwszy Maraton Czytelniczy „Czytam, więc wiem” dla Uczniów Klas Czwartych.

Uczniowie z kl. IV

(W maratonach wzięło udział 31 uczniów z klas II – IV, w tym 11 ze 100% frekwencją)

I miejsce:

Barbara Bławat kl. IV B

II miejsce:

Emilia Łukaszewicz kl. IV A

III miejsce:

Julia Schadach kl. IV B

6.

Drugi Maraton Czytelniczy „Kto czyta, ten dużo wie”.

Dla Uczniów Klas Trzecich.

19 uczniów z kl. II – III

I miejsce:

Kacper Janowski kl. III A

II miejsce:

Wiktoria Kowalska kl. III A

7.

Trzeci Maraton Czytelniczy „Kto czyta, ten dużo wie”.

Dla Uczniów Klas Drugich.

19 uczniów z kl. II – III

I miejsce:

Oliwia Olszewska kl. II A

II miejsce:

Judyta Kozicka kl. II A

III miejsce:

Amelia Bielawska kl. II A

8. Szkolny Konkurs Wiedzy Historyczno-Przyrodniczej „Moja Wyspa Stogi”. 5 uczniów z kl. IV - VI

Laureaci:

Jakub Bródka kl. VI B
Adrian Thrun kl. VI B
9.

Konkurs Plastyczny „Lokomotywa Moich Marzeń”.

Zorganizowany Przez Spółkę LOTOS Kolej.

30 uczniów z kl. 0 - I

I miejsce:

Oliwia Wróbel kl. I A

II miejsce:

Julia Weimann kl. I A

10. Szkolny Konkurs „Zeszyt - Cud Malina”. wszystkie klasy z IV - VI

Laureaci:

Kuba Pelcer kl. V A
Szymon Milewczyk kl. IV B
Ewelina Janiak kl. V A
11.

Szkolny Konkurs Plastyczno- Literacki ,,Popisowe Danie”.

Organizowany w Ramach Konkursu TESCO „Zdrowo Najedzeni”.

47 uczniów z kl. 0 - VI

I miejsce:

Maja Szydłowska kl. 0 C
Dawid Ziemann kl. I C

II miejsce:

Natalia Proć kl. III A
Julia Szadach kl. IV B
Barbara Bławat kl. IV B

III miejsce:

Aneta Struk kl. III A
Ksawery Makowiecki kl. III A

Wyróżnienie:

Wiktoria Świtalska kl. 0 A

12. Szkolny Konkurs o Tematyce Prozdrowotnej. Wszystkie klasy I - III

I miejsce:

Oliwia Olszewska kl. II A
Sebastian Kupny kl. III B

II miejsce:

Amelia Dąbrowska kl. II A
Małgorzata Lizińska kl. II B
Natalia O. Petrykowska kl. II B
Martyna Brzeska kl. III B

III miejsce:

Judyta Kozicka kl. II A
Szymon Kamiński  kl. III B
13. Rodzinny Konkurs na Popisowe Danie „Zdrowo Najedzeni” . 36 uczniów z kl. 0 - III

I miejsce:

Dawid Ziemann kl. I C
Maja Szydłowska kl. 0 A

II miejsce

Jakub Groth kl. I C
Natalia Proć kl. III A

III miejsce:

Ksawery Makowecki kl. III A
Aneta Struk kl. III A

Wyróżnienie:

Wiktoria Świtalska kl. 0 B

14. Szkolny Konkurs Kolęd. 23 uczniów z kl. I - III

I miejsce:

Amelia Bielawska kl. II A
Maja Szydłowska kl. 0 A

III miejsce:

Karolina Kalita kl. II A
Judyta Kozicka kl. II A
Nikola Kałuża kl. III A
15. Szkolny Konkurs Plastyczny „Moje Miasto Gdańsk”. wszystkie klasy I - III

I miejsce:

Marta Piepiora kl. II A
Judyta Kozicka kl. II A
16. Szkolny Konkurs „Mini Playback Show”. wszystkie klasy I - III

I miejsce:

Karolina Kalita kl. II A
Maryna Bródka kl. II A

II miejsce:

Amelia Dąbrowska kl. II A

17. Szkolny Konkurs Literacki „Piszemy Opowiadanie” . 14 uczniów z kl. III

I miejsce:

Wiktoria Kwiatkowska kl. III A
Martyna Brzeska kl. III B

II miejsce:

Wiktoria Kowalska kl. III A
Natalia Arendt kl. III B
Dorota Sautycz kl. III B

III miejsce:

Nikola Kałuża kl. III A
Wanda Kurowicka kl. III A

Wyróżnienia:

Klaudia Romanowska kl. III A
18. Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Wszystkie klasy IV -IV

Laureaci:

Kinga Borowska kl. VI A
Maria Sicińska kl. VI A
Adrian Thrun kl. VI B
Ewelina Janiak kl. V A
19. Szkolny Konkurs Ekologiczny „Baterie, Makulaturę, Nakrętki Zbieramy Wszystkim Dzieciom Uśmiech Zapewniamy”. 50 uczniów z kl. IV –VI
3 uczniów z kl. I - III

Najaktywniejsi uczestnicy konkursu to:

Józefowicz Andrzej kl. V B
Gabara Jakub kl. V A
Baca Sebastian kl. IV A
Filipska Joanna kl. V A
Kobyliński Sebastian kl. V B

Wyróżnienie

Sicińska Maria kl. VI A

Zbiórka makulatury:

Sulowska Oliwia kl. V A
Szymański Jacek kl. V B
Stajszczak Olaf kl. IV A
Waluda Paulina kl. V A

Zbiórka nakrętek:

Bieganowska Natalia kl. V B
Pelcer Jakub kl. V A
Śmietankowski Patryk kl. V B
Pepa Jakub kl. V A
Rochlicki Arkadiusz kl. V B
Mordasiewicz Aleksander kl. VIA                                           Zbiórka baterii:
Bródka Jakub kl. VI B
Kozłowski Mikołaj kl. V A
Chęciński Kacper kl. V B
20. Szkolny Konkurs Plastyczny „Ojcze nasz”. 30 uczniów z kl. III

I miejsce:

Wanda Kurowska kl. III A

II miejsce:

Kacper Janowski kl. III A

III miejsce:

Oliwia Jakuszewska kl. III B

Wyróżnienie:

Ksawery Makowiecki kl. III A

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego

Adres:
      Sienna 26
      80-605 Gdańsk
      pomorskie
      Polska

E-mail:
      sp61gd@wp.pl

Telefon:
      583073823

Faks:
      583038292

Telefon komórkowy:
      503071779