AKTUALNOŚCI

      Nowy rok szkolny 2017/ 2018 rozpoczęty. Wszystkim życzymy, by był on pełen dobrych przeżyć, ciekawych spotkań i przyjaznych osób wokół.

KLASA 0

Wyprawka do klasy 0 pobierz

Imię i nazwisko ucznia Klasa Miejsce Nazwa konkursu
Paweł Janke VI C I miejsce III Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny ,,Morskie wspomnienia” pod patronatem UM w Gdańsku
Aleksandra Wucka VI C wyróżnienie
Martyna Wiśniewska V C wyróżnienie
Kinga Przybułek V C praca zakwalifikowana do wystawy XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Europa jest piękna”
Michał Wyrzykowski VA wyróżnienia Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
EKO-PLANETA- konkurs prac indywidualnych
Ewa Bedus VI C
Kinga Przybułek V C
Magdalena Frost III B wynik bardzo dobry Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
EKO-PLANETA – test konkursowy
Adrian Thrun IIB nagroda I stopnia: wynik bardzo dobry Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangurek”
Paulina Polak III B wyróżnienie w kategorii ,,Maluch” Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur”
Marcin Pojmaj V D III miejsce Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Kartka Świąteczna” wykonana w tech. komputerowej
Marcin  Pojmaj V D  tytuł laureata Monitorowanie Jakości Edukacji „Gdańskie Lwy” dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego
Małgorzata Kucharska III B
Dominik Kobyliński III B I miejsce Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Narysuj Cocubę”
Dominika Żukowska III B wyróżnienie specjalne
Małgorzata Kucharska III B wyróżnienie
Damian Jóźwiak III B wyróżnienie
Natalia Rybicka III B Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta  Gdańska III Konkurs Piosenki Dla Dzieci i Młodzieży organizowany przez CSW ,,Łaźnia”
Aleksandra Gańska III B wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Alternatywne Źródła Energii” organizowany przez ENERGĘ
Daniel Jarzembowski
Dominik Kobyliński
Weronika Żukowska
Uczniowie klasy III B I miejsce Konkurs organizowany przez  Muzeum Historyczne Miasta Gdańska na pracę dotyczącą lekcji muzealnej ,,Dyl Sowizdrzał”

Monika Szydłowska

III A wyróżnienie Międzyszkolny Konkurs Literacki ,,List do św. Mikołaja” organizowany przez SP nr 11 w Gdańsku
Magdalena Fasiczka VI A wyróżnienie Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BOBR
Wojciech Bartosiewicz V D I miejsce

Konkurs międzyszkolny ,,Złota jesień”- prezentacje multimedialne.

Paweł Gaffke V D II miejsce
Adrian Kwasowiec V D II miejsce
Kamil Twardziak V D III miejsce
Cała klasa  V D Czekanie na ostateczny werdykt, na razie jest co najmniej wyróżnienie. Międzynarodowy Konkurs GENIUS LOGICUS
Dorota Skubij VI A wyróżnienie ,,Czyste powietrze- zdrowy człowiek”- ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Ekologiczną ARKA
Julia Kowalska    miejsce w szkole, laureat Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,KLIO 2009”
- test konkursowy

Uczeń naszej szkoły , któremu przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Gdańsk:

Marcin Pojmaj  z kl.V D

Uczniowie naszej szkoły, którym przyznano Nagrodę Dyrektora:

Paulina Zienkowska V D
Weronika Smagorzewska IV C

Inne osiągnięcia:

Publikacje

  1. Publikacja prac o zwierzętach :,,,Mój pies. Mój kot.” uczniów klasy III A w miesięczniku ,,Przyroda”. W sierpniowym numerze można było przeczytać prace: Patrycji Kureckiej, Martyny Chyły, Moniki Szydłowskiej, Pawła Malinskiego.
  2. Nowe publikacje naszej logopedy i terapeuty Anny Tońskiej- Szyfelbein:
  • ,,Ortografki, czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV-Vi” HARMONIA 2009r.
  • ,,Chodzą słuchy, czyli ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum” HARMONIA 2009 r.

Ważne wydarzenia szkolne

  1. 22 stycznia 2009r.-   Pokaz ,,Jasełek” w Gdańskim Hospicjum przygotowanych przez Kolo Teatralne SP nr 61, klasę IA i klasę III B.
  2. 26-28 listopada 2009r.-  Dzień Europejski przygotowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców nauczania zintegrowanego.
  3. 17 kwietnia 2009r.-  Dzień Otwarty Szkoły: pokaz ,,Przedstawienia wielkanocnego”, tańca kaszubskiego, udzielania pierwszej pomocy ,nauka zabaw integracyjnych.
  4. 19 kwietnia 2009r.- Udział 31 uczniów i 16 nauczycieli w ogólnopolskiej akcji ,,Pola Nadziei” koordynowanej w naszej szkole przez p. Beatę Błędowską.
  5. 5 czerwca 2009r.-Przedstawienie ,,Kot w butach” przygotowane przez ,,Teatrzyk Rodzica”.

 

Ogólnopolskie akcje, w których bierzemy udział w tym roku szkolnym

  • Szkoła bez przemocy- więcej na stronie www.szkolabezprzemocy.pl
  • Szkoła z prawami dziecka
Imię i nazwisko ucznia Klasa Miejsce Nazwa konkursu
  Uczniowie klasy I A I miejsce Konkurs organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska ,,Słodkie kamienice”
Uczniowie klasy II C Wyróżnienie specjalne
Sebastian Laska I A wyróżnienie Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,Moja droga do szkoły”.
Agnieszka Dowkau

 

I B

 

wyróżnienie

Agnieszka Dowkau I B I miejsce Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Pociąg marzeń”.
Sabina Zienkiewicz I A

 

II miejsce

Vanessa Bielawska II B I miejsce- złoty medal
,,Kata”,
I miejsce- złoty medal
,,Kumite”
Międzyszkolny Turniej Karate Klubu ,,Spartanin”
Andrzej Józefowicz I miejsce –złoty medal
,,Kumite”
Paweł Czerepuk
Dagmara Malej

II C

 

wyróżnienia Ponadregionalny  konkurs plastyczny ,,Fryderyk Chopin
w oczach dzieci”

Paweł Czerepuk

 

II C III miejsce w kategorii
,,Malarstwo i rysunek”.
Konkurs plastyczny organizowany przez Centrum Hewelianum ,,Energia przyszłości”.

 

Wojciech Bartosiewicz

 

VI D

 

III miejsce w kategorii
,,Grafika, rzeźba , fotografia, media”.

Damian Folerzyński IV B I miejsce Konkurs międzyszkolny ,,Chochlikowe psoty”
  Uczniowie kl. II C  zakwalifikowanie się do finału- nagrodą są warsztaty w CSW ,,Łaźnia”. Konkurs ,,Gdańskie MIniatury”.
Filip Kozak II C wynik 20 pkt.
na 21 pkt. możliwych do zdobycia
V   MEGAOLIMPIADA WIEDZY  pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty
konkurs matematyczny dla kl. II

Filip Kozak

Mateusz Widuto

II C wyróżnienia Międzyszkolny konkurs
,,Dzieci piszą
na klawiaturze”.
Kinga Borowska III A III miejsce Konkurs Międzyszkolny
,,Mój przyjaciel ortografia” organizowany przez SP nr 65 w Gdańsku
Adrian Thrun III B IV miejsce
Damian Folerzyński IV B I miejsce Konkurs międzyszkolny ,,Chochlikowe psoty”
Weronika Smagorzewska
Aleksandra Chrzan
V C wyróżnienia Konkurs plastyczny ,,RE- bombka”
Patrycja Pstrągowska VI B I miejsce Międzyszkolny Konkurs Sportowy ,,ERGOWIOSŁA”
Paweł Lenkiewicz VI C II miejsce Międzyszkolny konkurs dla klas V- VI szkół podst. oraz kl. I i II gimnazjum ,,Wyspa Sobieszewska, a obszar NATURA 2000”.
Paulina Grabowska VI A wyróżnienia V Wojewódzki Konkurs o Bohaterach Westerplatte
Michał Wyrzykowski VI A
Dominik Specjał VI B
Artur Podracki
Marcin Pojmaj
Piotr Wójcik
VI D zakwalifikowanie się 
do finału
Olimpiada wiedzy o Gdańsku –gdański konkurs pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Gdańska
  VI D zakwalifikowanie się
do II etapu
Trójmiejskie Mistrzostwa w Piłkę Nożną
Paweł Asztamborski VI C IV miejsce Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Badmintonie.
  drużyna chłopców z klas
V- VI
zakwalifikowanie się do ćwierćfinału MISTRZOSTWA GDAŃSKA Mini Piłki Nożnej Szkół Podstawowych klas V- VI.
Palina Zienkowska VI D wyróżnienie Konkurs polonistyczny
,,Polonicum”
Marcin Pojmaj VI D I miejsce Puchar Prezydenta Miasta Gdańska w klasie OPTYMIST
Marcin Pojmaj VI D II miejsce "Historia Euro i Europejskiej Piłki Nożnej" Wojewódzki konkurs

 

Konkursy o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym
Dziedzina Konkurs Imię i nazwisko ucznia, miejsce
etap wojewódzki etap międzynarodowy
matematyczno- logiczne Międzynarodowy konkurs matematyczno- logiczny ,,Genius Logicus”.   Sebastian Kupny kl.I b zdobył tytuł ,,Mistrz Rozwiązania”
Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny”.   Filip Kozak –IIIc otrzymał tytuł ,,Laureata” oraz nagrodę- wycieczkę do Torunia
Międzynarodowy Konkurs ,,Kangurek Matematyczny”.   Piotr Łaskawski –IIc uzyskał wynik: ,,Bardzo dobry”53pkt. Zuzanna Kołodziej IIb - 47pkt. Barbara Bławat IIb -42pkt.
,,I Ty możesz zostać Pitagorasem”- VI edycja wojewódzkiego konkursu matematycznego. Filip Kozak – IIIC wyróżnienie  

 

Konkursy o zasięgu międzyszkolnym.
Dziedzina Konkurs Imię i nazwisko ucznia, miejsce
udział etap szkolny etap międzyszkolny
artystyczne ,,Przyjaciele mojego misia” międzyszkolny konkurs dla klas integracyjnych. Agnieszka Noch IIb Mateusz Piernicki IIb    
,,Ptaki – cudaki”- konkurs plastyczny . II b:Paulina Mierzejewska Zuzanna Kołodziej Julia Schadach Wiktoria Rydel IIIc:Dagmara Malej Mateusz Malej Filip Kozak Silvio Żerebiec Kamila Pielas Paweł Czerepuk    
,,Śmiech to zdrowie”- konkurs recytatorski organizowany przez Teatr Miniatura. Paulina Mierzejew-ska IIb Agnieszka Dowkau IIb Nikola Gardocha Iic Piotr Łaskawski IIc    
,,Kalendarz dziecięcych marzeń” - międzyszkolny konkurs plastyczny. Julia Schadach IIb Agnieszka Noch IIb Agnieszka Dowkau IIb Barbara Bławat IIb Wiktoria Rydel IIb    
sportowe Klubowe zawody KARATE( kata).     III miejsce Andrzej Józefowicz III b
Klubowe zawody KARATE (kumite).     I miejsce Andrzej Józefowicz III b
przedmiotowe IV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy ,,Daj szansę Ziemi”.     I miejsce Oskar Osiński IIIa Filip Kozak IIIc Andrzej Józefowicz III b
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Doktor Zdrówko”.     I miejsce Oskar Osiński IIIa Filip Kozak IIIc Ewelina Janiak IIIb
,,List do św. Mikołaja”- międzyszkolny konkurs literacki organizowany przez SP nr11 w Gdańsku     III miejsce Dagmara Malej IIIc
,,Lwy Gdańskie”- konkurs z zakresu matematyki na poziomie klas trzecich   laureat etapu szkolnego Filip Kozak IIIc  
,,Lwy Gdańskie”- konkurs z zakresu edukacji polonistycznej na poziomie klas trzecich   laureat etapu szkolnego Julia Judek IIIb  
VI Megaolimpiada Wiedzy z zakresu matematyczno- przyrodniczego - konkurs organizowany przez ,,Lingwistę”. Piotr Łaskawski IIc Barbara Bławat IIb    

 

Konkursy szkolne
Dziedzina Konkurs Laureaci
artystyczne ,,Walentynkowe serduszko”- konkurs plastyczny organizowany przez Mini Samorząd I miejsce Paulina Stiewa IIIa
II miejsce Roksana Gburek Ib
III miejsce Mateusz Widuto IIIc
,,I narodziłeś się Jezu...”- szkolny konkurs plastyczny. Kuba Gabara IIIa
Zuzanna Obuch IIb
Ewelina Janiak IIIb
Nikola Kałuża Ia
Julia Schadach Iib
,,Pisanka wielkanocna”- konkurs plastyczny organizowany przez Mini Samorząd I miejsce Wiktoria Kwiatkowska Ia
II miejsce Anna Potrzuska IIIb
III miejsce Filip Krajewski Ib
,,Portret papieża”- szkolny konkurs plastyczny I miejsce Emilia Łukaszewicz IIa
II miejsce Natalia Tobiańska IIc
III miejsce Sebastian Laska IIa I miejsce w kategorii praca zbiorowa:
Marcin Szeinwald, Daniel Domański
,,Moja szkoła za 50 lat”- konkurs plastyczny I miejsce Sandra Woch IIa
II miejsce Alicja Durczak Ia
III miejsce Natalia Więcek IIa
polonistyczne ,,Życzenia wielkanocne”- konkurs literacki organizowany przez Mini Samorząd. I miejsce Ewelina Janiak IIIb
II miejsce Paulina Waluda IIIa
III miejsce Nikodem Kijewski IIc
językowe Konkurs języka angielskiego dla klas trzecich. I miejsce Filip Kozak IIIc
II miejsce Oskar Osiński IIIa
III miejsce Julia Judek IIIb

 

Laureaci konkursów roku szkolnego 2010/2011 Klasy IV - VI

Konkursy interdyscyplinarne dla uczniów szkół podstawowych
Konkurs Liczba osób, które brały udział w
etapie szkolnym i zakwalifikowały się
do etapu rejonowego
matematyka z przyrodą 3 (Dawid Król 6b,
Weronika Smagorzewska 6c,
Małgorzata Kucharska 5b)

 

Konkursy międzynarodowe
Dziedzina Konkurs Laureaci
przedmiotowe- matematyka Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2011” Wyróżnienie dla Małgorzaty Kucharek z klasy Vb
sportowe IX Baltic International Judo Cup III miejsce Małgorzata Kucharska Vb

 

Pozostałe konkursy o zasięgu międzyszkolnym
Dziedzina Konkurs Udział, laureaci
artystyczne 1)Konkurs plastyczny „Bezpieczne i niebezpieczne sytuacje na drodze” zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku 3 osoby wzięły udział
2)Konkurs plastyczny ”Kartka świąteczna na Wielkanoc” 4 osoby wzięły udział
3)Konkurs plastyczny ”Ptaki cudaki” (konkurs ogólnopolski) 15 osób wzięło udział
4)Konkurs plastyczny ”Komiks ekologiczny”( konkurs ogólnopolski) 10 osób wzięło udział
sportowe 1)Udział w międzyszkolnym konkursie mini piłki nożnej dla klas 4-6 ”Mistrzostwa Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej” 1)Uczniowie zajęli 2 miejsce w Gdańsku ( na 50 szkół)
2)Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP 35 2)Uczniowie zajęli 2 miejsce
3)Historia „Euro” i europejskiej piłki nożnej 3) bez laureatów
4)Konkurs w 2 ognie usportowione 4)brak laureatów
5)Zawody Judo 5) I miejsce Małgorzata Kucharska Vb
przedmiotowe Historia: udział w Olimpiadzie Wiedzy o Gdańsku zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Gdańska 9 miejsce na 25 drużyn
Przyroda: Konkurs „Nie znikaj” (konkurs ogólnopolski) Czekamy na wyniki
Język polski:
1) udział w konkursie „Polonicum” zorganizowanym przez szkoły nr 4, 11,12,48, 61,62
2) Wojewódzki konkurs ortograficzny „Ortograficzne łamigłówki”
1)Wyróżnienie dla Marty Szury 6c 2)Marta Szura VIc -2 miejsce
inne 1)Udział w konkursie dla dzieci integrowanych klas 4-6 „Chochlikowe psoty” (sprawdzające czytanie ze zrozumieniem) 1)II miejsce Paweł Kubat 4b
2)II edycja „Wielkiego Maratonu czytelniczego” 4 osoby wzięły udział

 

Inne konkursy o zasięgu szkolnym
Dziedzina Konkurs Laureaci
przedmiotowe - przyroda 1) Szkolny konkurs ekologiczny dla klas 4-6 „ Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady” 1) Zwyciężył Adrian Thrun 4b
2)”Bioróżnorodność” dla klas IV-VI 2)Wszyscy uczniowie wzięli udział i otrzymali oceny
3)”Baterie, makulaturę, nakrętki zbieramy, uśmiech dzieciom zapewniamy” 3)Laureaci:
1.Damian Tończyk VIc
2.Klaudia Szemiako VIc
3.Mateusz Bieganowski Vb
języka angielski Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas ViVI „Let’s Speak English” Klasy V:
1.Weronika Rekowska Vb
2.Martyna Chyła Va
3.Monika Szydłowska Va
Klasy VI:
1.Marta Szura VIc
2.Mateusz Kalski VIc
3.Szymon Sadowski Via
sportowe I turniej piłki nożnej klas IV-VI im Józefa Wybickiego 1 miejsce drużyna „Fc Króliki”

 

Nie znikaj. Konkurs o bioróżnorodności

      Dnia 20 maja 2011 roku odbył się na terenie naszej dzielnicy „Marsz ginących gatunków” Imprezę zorganizowano z okazji Światowego Dnia Bioróznorodności. Przygotowania realizowano dwutorowo. Na dwa miesiące wcześniej uczniowie klas 4 – 6 zostali zapoznani z celami i założeniami projektu „Nie znikaj”, poprzez uczestnictwo w warsztatach. Następnie wyodrębniły się grupy, które zaangażowały się w zadania: wyszukanie zagrożonych wyginięciem gatunków, wykonanie mapy, zaprojektowanie i wykonanie ulotek i transparentów, opracowanie pytań ankietowych.
      Dzieci klas 0 – 3 uczestnicząc w zajęciach warsztatowych poznały bioróżnorodność, czyli sylwetki różnorodnych organizmów, skazanych na zagładę, ich siedliska, tryb życia oraz przyczyny wymierania. Wspólnie z rodzicami, pod czujnym okiem wychowawców, przygotowali stroje wybranych organizmów. Dodatkowo uczniowie klasy 3c i 1b wyszukali również krótkie informacje na ich temat.
      Niezwykły korowód podekscytowanych dzieci, w pięknych, kolorowych strojach, z transparentami, ulotkami, wyruszył z przed szkoły. Trasa wiodła ulicą Sienną, Dickensa, Lenartowicza do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 20. Tam przywitały nas, zaskoczone rajskim korowodem, przedszkolaki. W niezwykłej i naturalnej scenerii (słoneczna pogoda, zielony park), dzieci z klasy 3 c i 1 b zaprezentowały swoje postacie zwierząt. Opowiadały o miejscu ich występowania, jak również przyczynach zagłady. Zaintrygowane przedszkolaki oglądały przedstawione scenki, a na koniec otrzymały na pamiątkę naszej obecności ulotki do kolorowania, a uczniowie zostali obdarowani słodyczami.
      Żegnani uśmiechami przedszkolaków barwny korowód ruszył dalej ulicami dzielnicy. Ulicą Siennicką, dalej ulicą Lenartowicza dotarł do centralnego punktu dzielnicy. Tam również uczniowie klas 5 i 6 przeprowadzali ankietę wśród mieszkańców, rozdawali ulotki. Przechodnie z zainteresowaniem spoglądali na barwnie ubrane dzieci, ze skupieniem oglądali i czytali ulotki, na których widniał m.in. Dekalog Św. Franciszka z Asyżu. Niektórzy z nich dołączali się do dzieci i wspólnie maszerowali.
      Przemarsz ulicą Bajki, ulicą Sienną dotarł do szkoły, gdzie czekała pozostała społeczność szkolna. Marsz ginących gatunków zakończyło wspólne spotkanie, na którym dzieci z klasy 3c ponownie się zaprezentowały. Twórców barwnych strojów nagrodzono cukierkami, a klasowi laureaci szkolnego konkursu o bioróżnorodności otrzymali dyplomy i nagrody. Ten dzień możemy zaliczyć do niezwykle udanych.

Koordynator akcji
Danuta Włodarczyk

Konkursy o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym
Dziedzina Nazwa konkursu Imię, nazwisko,klasa Osiągnięcia
Matematyczno-logiczne

Międzynarodowy konkurs matematyczno-logiczny „Genius Logicus”

S. Kupny IIB
F. Kozak IVB
wyróżnienia - certyfikaty
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” F. Kozak IVB wyróżnienie
Historyczne IV Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Klio 2012” A. Thrun VBK. Borowska VA
B. Chyła VB
M. Frost VIB
IX miejsce (w skali kraju)
XVII miejsce
IX miejsce
XIX miejsce
Olimpiada wiedzy o Gdańsku Drużyna w składzie:
A. Thrun VB
J. Bródka VB
B. Chyła VB

Drużynowo
II miejsce

VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Bohaterach Westerplatte J. Bródka VB
A. Thrun VB

I miejsce
II miejsce

Czytelnicze III edycja Wojewódzkiego Konkursu dla szkół podstawowych Wielkiego Maratonu czytelniczego „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” A. Thrun VB

finalista konkursu

Ortograficzne Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Ortograficzne łamigłówki” D. Kobyliński VIB III miejsce
Sportowe XVII Turniej im. M. Wielgusa Klasy czwarte półfinał wojewódzki
Turniej  Orlika  o Puchar D. Tuska Drużyna piłkarska z klas IV-VI

eliminacje gminne

 

Plastyczne Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dyscypliny sportowe 2012r” K. Janowski IIA

wyróżnienie

 

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Uwolnić odblaski” M. Piepiora IA
Szkoła SP 61
I miejsce
2 rowery +miasteczko ruchu drogowego

Konkurs „Jak zmieniła się Twoja miejscowość dzięki Unii Europejskiej”

 

Klasa IVB I miejsce
Konkursy o zasięgu międzyszkolnym
Dziedzina Nazwa konkursu Imię, nazwisko,klasa Osiągnięcia
Matematyczno-przyrodnicze Konkurs Matematyczny „Muszelka” F. Kozak IVB Laureat IV miejsca
Międzyszkolny Konkurs „Matematyka z przyrodą” dla klas V K. Różańska
M. Tomaszewski
A. Thrun
Udział w SP nr 50
Interdyscyplinarne

VII Megaolimpiada Wiedzy- etap międzyszkolny IV-VI   (j.angielski, historia, matematyka)

 

O. Osiński IVA
F. Kozak IVB
A. Józefowicz IVB
K. Różańska VA
J. Bródka VB
M. Parol VB
M. Tomaszewski VA
Udział w etapie międzyszkolnym
„Gdańskie Lwy” B. Bławat IIIB
A. Thrun VB
B. Chyła VB
Finalistka edycji z j. polskiego i matematyki
Finalista matematyki
Finalista j. polskiego
Recytatorskie Międzyszkolny konkurs recytatorski wierszy
J. Brzechwy i J. Tuwima „Gdzie jest Ciaptak?”

P. Mierzejewska IIIB

 

wyróżnienie
Sportowe Ćwierćfinały unihokeja dziewcząt kl.VI

N. Bajerowska VIA
M. Chyła VIA
M. Rydlewska VIA
M. Szydłowska VIA
M. Kucharska VIB
D. Żukowska VIB

 

Wejście do półfinałów

„Eurogole w szkole” Mistrzostwa Gdańska mini piłki nożnej

 

Klasy IV i młodsze
Klasy V-VI
Dojście do ćwierćfinałów               Dojście do ćwierćfinałów
Międzyszkolne Mistrzostwa Bowlingowe w Gdańsku - chłopcy

O. Osiński IVA
D. Rynkowicz VIA
Ł. Błachewicz VIA
A. Pisarski VIA
P. Maliński VIA

 

III miejsce
Plastyczne

„Jem owoce i warzywa, bo to dobrze na mnie wpływa”

 

 

 

M. Piepiora IA
M. Śmietankowska IA   
O. Olszewska IA
S. Woch IIIA
N. Hinz IIIA
S. Zienkiewicz IIIA
wyróżnienia

„Euro w oczach dziecka”

 

J. Welmann kl.0C I miejsce

„Kot w butach” – element projektu „Dzieci dzieciom”

 

 

A. Nowak 0A
W. Świtalska0A
N. Kazanowska0A
U. Rosa 0A
K. Matejczuk 0A
R. Domański 0A

 

I miejsce
II miejsce
II miejsce
II miejsce
II miejsce
III miejsce
Międzyszkolny Konkurs „Moja Pomorska Rodzina” w kategorii album „Historia mojej rodziny” A. Gańska VIB II miejsce (I miejsca nie przyznano)
Konkursy szkolne
Dziedzina Nazwa konkursu Imię, nazwisko,klasa Osiągnięcia
Matematyczno-przyrodnicze „Mały Kangurek” T. Rusin IIIA
A. Noch IIIB
M. Piernicki IIIB
I miejsce
II miejsce
III miejsce
„Zielony Strażnik Przyrody”

O. Osiński IVA

 

I miejsce
Szkolny Konkurs „Zbieramy nakrętki” P. Śmietankowski IVB I miejsce
Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia” O. Osiński IVA
J. Bródka VB        W. Rekowska VIB
I m. na poziomie IV
I m. na poziomie V
I m. na poziomie VI
Szkolny Konkurs matematyczny „Mistrz łamigłówek matematyczno-logicznych” F. Kozak IVB I miejsce
Konkurs matematyczny „Muszelka” – etap szkolny F. Kozak IVB
N. Kozłowska VA
P. Polak VIB
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Czytelnicze Szkolny Maraton Czytelniczy „Kto czyta, ten dużo wie” N. Arendt IIB
B. Bławat IIIB
D. Sautycz IIBP. Mierzejewska IIIB
S. Kupny IIB
J. Schadech IIIBS. Woch IIIA
I miejsce
I miejsce
II miejsce
II miejsce
III miejsca
Językowe- język obcy Szkolny Konkurs z j. angielskiego dla klas III „Let’s speak English”

K. Trzciński IIIC
B. Bławat IIIB
P. Łaskawski IIIC

 

I miejsce
II miejsce
II miejsce
Szkolny konkurs z j. angielskiego dla klas V i VI

V-te klasy:

B.Chyła VB
K. Borowska VA
A. Thrun VB

VI-te klasy:

W. Rekowska VIB
M. Chyła VIA
D. Kobyliński VIB

 

I miejsce
II miejsce
III miejsce

 

I miejsce
II miejsce
III miejsce

Język polski Konkurs ortograficzny F. Kozak IVB
A. Thrun VB
B. Chyła VB
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Konkurs recytatorski wierszy J. Tuwima dla kl. IV-VI A. Gańska VIB
M. Sicińska VA
M. Parol IVB
K. Chęciński IVB
I miejsce
II miejsce
II miejsce
III miejsce
Muzyczne Szkolny konkurs kolęd kl. I-IV E. Janiak IVA
A. Markowska IVA
P. Waluda IVA
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Prozdrowotne „Zdrowie na codzień” A. Mańczak IIIA
O. Szelągowski IIIC
B. Gruna IIIC
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Plastyczne „Sanie Św. Mikołaja” O. Olszewska IA
M. Bródka IA
P. Romanowska IB
I miejsce
II miejsce
III miejsce
„Świąteczne drzewko dla zwierząt”

S. Kupny IIB

 

I miejsce

„Świąteczny anioł”

 

Z. Obuch IIIB
B. Bławat IIIBN. Tobiańska IIIC
M. Piernicki IIIB
I miejsce
II miejsce
III miejsce
wyróżnienie
„ O misiu” B. Bławat IIIB
W. Kurowicka IIA
G. Lizińska IB
I miejsce
II miejsce
wyróżnienie
„Moje spotkanie nad morzem” O. Wróbel 0C
M. Piepiora IA
I miejsce
III miejsce

„Kościół moim domem”

 

 

 

 

N. Korda 0C
S. Zienkiewicz IIIA
B. Bławat IIIB
A. Potrzuska IVB
N. Kałuża IIA
S. Laska IIIA
I miejsce
II miejsce
III miejsce
III miejsce
wyróżnienia
Album pt. „Ojcze nasz” S. Milewczyk IIIB
Z. Obuch IIIB
N. Kijewski IIIC
S. Woch IIIA
W. Rydel IIIB
E. Łukaszewicz IIIA

I miejsce
II miejsce
III miejsce
Wyróżnienia

 

„Kapliczki Przydrożne” konkurs dla klas III-V N. Kozłowska VA
R. Wiśniewski IVA
N. Hinz IIIA
I miejsce
II miejsce
III miejsce
„Cztery pory roku” E. Łukaszewicz IIIA I miejsce
„Niezwykła przygoda kota Dyzia” (plastyczno-literacki) N. Kijewski IIIC
N. Gardocka IIIC
II miejsce
III miejsce
IV Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „Klio 2012” (etap szkolny plastyczny) K. Chęciński IVB
N. Kozłowska VA
K. Gorgolewska VB
I miejsce
II miejsce
II miejsce

 

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny”. 31 uczniów z kl. II - VI

Wyróżnienia:

Maciej Bławat kl. II B
Filip Kozak kl. V B

2. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”.

6 uczniów z kl. III

10 uczniów z kl. IV-VI

II miejsce:

Szymon Bielecki kl. III B

3. Międzynarodowy Konkurs „Genius Logicus”.

1 uczeń z kl. I-III

16 uczniów z kl. IV-VI

IV miejsce:

Filip Kozak kl. V B

VI miejsce:

Sebastian Kupny kl. III B

VII miejsce:

Sandra Woch kl. IV A

4. XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczno- Fotograficzny Oddziałów i Klas Integracyjnych ,,Razem''. kl. 0A

Wyróżnienie:

Urszula Rosa kl. 0 A

 

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. V Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „KLIO 2013”. 23 uczniów z kl. V-VI

XI miejsce:

Adrian Thrun kl. VI B

XVII miejsce:

Filip Kozak kl. V B
Jakub Bródka kl. VI B
2. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Sezam matematyczny”. 16 uczniów z kl. IV - VI

XXIV miejsce:

Kamil Trzciński kl. IV A

XXX miejsce:

Filip Kozak kl. V B

XXXVI miejsce:

Barbara Bławat kl. IV B

3. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kocham…., Szanuję…, Nie Śmiecę..”. Dla Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych. 2 uczniów z kl. 0 Brak laureatów

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Wojewódzki Konkurs „VIII Megaolimpiada Wiedzy z Matematyki pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Gazety Wyborczej”.

2 uczniów z kl. V

2 uczniów z kl. VI

Laureat:

Filip Kozak kl. V B

Wyróżnienia:

Oskar Osiński kl. V A
Natalia Kozłowska kl. VIA
Magdalena Parol kl. VI B

2. Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyczny Czar Par dla Klas Czwartych”.

Drużyna:

2 uczniów z kl. IV

VIII miejsce:

Kamil Trzciński kl. IV A
Barbara Bławat  kl. IV B

3. Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Matematyka i Przyroda dla Klas Piątych”.

Drużyna:

3 uczniów z kl. V

V miejsce:

Daniel Langiewicz kl. V A
Oskar Osiński kl. V A
Filip Kozak kl. V B

4. Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „IV Maraton Czytelniczy – ‘Czytanie Rozwija, Czytanie Wzbogaca’”.
Konkurs pod Honorowymi Patronatami Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska.

2 uczniów z kl. V

 

Wyróżnienia:

Adrian Thrun kl. VI B
Jakub Bródka kl. VI B

5. Wojewódzki Konkurs „Olimpiada Wiedzy o Gdańsku”.
Konkurs pod patronatem Fundacji Gdańskiej i honorowym Prezydenta Miasta Gdańska.

Drużyna:

3 uczniów z kl. VI

I miejsce:

Jakub Bródka kl. VI BNBartosz Chyła kl. VI B
Adrian Thrun kl. VI B

6. Wojewódzki Konkurs „I Edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkanie Nowych Przyjaciół”.
Konkurs pod Honorowymi Patronatami Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska.
3 uczniów z kl. I - III

Wyróżnienia:

Alicja Durczak kl. III ANatalia Arendt kl. III B
Olivia Majecka kl. III B

7. Konkurs Projektów w Ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”. 18 uczniów z kl. V

Laureaci:

Michał Grybko kl. V A
Mario  Żerebiec kl. V A
Dawid Langiewicz kl. V A
Jakub Gabara kl. V A
Klaudiusz Lesiczka kl. V A
Ewelina Janiak kl. V A
Aleksandra Markowska kl. V A
Weronika Jackowska kl. V A
Sebastian Kobyliński kl. V B
Szymon Wasilewski kl. V B
Arkadiusz Rochlicki kl. V B
Mateusz Widuto kl. V B
Anna Potrzuska kl. V B
Weronika Ościłowicz kl. V B
Natalia Bieganowska kl. V B
Martyna Kulis kl. V B
Bielawska Vanessa kl. V B
Jacek Szymański kl. V B

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Matematyka Na Wesoło”
Dla Klas Szóstych.

Drużyna:

4 uczniów z kl. VI

VIII miejsce:

Klaudia Różańska kl. VI A
Maria Sicińska kl. VI A
Julia Jargieło kl. VI B
Magdalena Parol kl. VI B
2. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Muszelka”. 9 uczniów z kl. IV - VI

Finaliści – etap szkolny:

I miejsce:

Filip Kozak kl. V B

II miejsce:

Natalia Kozłowska kl. VI A

3. Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny „Chochlikowe Psoty”.

9 uczniów kl. IV – VI

 

Laureat:

Sergiusz Lipniewski kl. IV A

 

4. Międzyszkolny Konkurs plastyczny „Warzywno- owocowa ozdoba choinkowa”.

7 uczniów kl. 0 – III

 

Brak laurteatów
5. Międzyszkolny VI Trójmiejski Konkurs o Tematyce Świątecznej. kl. 0 - VI Brak wyróżnień
6. Międzyszkolny Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” Wojewódzki Projekt.

4 uczniów z kl. III

5 uczniów z kl. VI

Klasy III

I miejsce:

Natalia Arendt kl. III B

II miejsce:

Tomasz Halman kl. III B

Klasy VI

I miejsce:

Daria Król kl. VI A

III miejsce:

Ewa Podracka kl. VI A

IV miejsce:

Natalia Kozłowska kl. VI A

V miejsce:

Julia Jargieło kl. VI B

VIII miejsce:

Paweł Przybysz kl. VI B

7. Międzyszkolny Konkurs Sportowy „Konkurs 50-Tysięcy Klas I-III”.

Drużyna:

12 uczniów z kl. III

III miejsce:

Nikodem Bohdan kl. III A
Katarzyna Paświcka kl. III A
Nikola Kałuża kl. III A
Wiktoria Kowalska kl. III A
Klaudia Romanowska kl. III A
Szymon Bielecki kl. III B
Szymon Kamiński kl. III B
Damian Krasnaski kl. III B
Olivia Majecka kl. III B
Paweł Ostrowski kl. III B
Przemek Wojtkiewicz kl. III B
8. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych W Unihokeju Dziewcząt.

Drużyna

10 uczniów kl. z  IV- VI

IV miejsce
9. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych W Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Drużyna

15 uczniów kl. z  IV- VI

VII miejsce
10. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych Dziewcząt w Drużynowym Bowlingu Sportowym.

Drużyna

5 uczniów kl. z  IV- VI

II miejsce
11. Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych Chłopców w Drużynowym Bowlingu Sportowym.

Drużyna

5 uczniów kl. z  IV- VI

VIII miejsce
12. Turniej o Puchar Dolnego Miasta w Piłce Nożnej.

Drużyna:

8 uczniów kl. z  V - VI

I miejsce
13. Turniej Powiatowy Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion” o Puchar Tymbark.

Drużyna:

10 uczniów kl. z II- III

Brak finalistów
14. Turniej Powiatowy Piłki Nożnej im Marka Wielgusa.

Drużyna:

8 uczniów kl. z III - IV

Brak finalistów
15. Koszykówka - Turniej O Puchar Młodych Lwiątek.

Drużyna:

15 uczniów kl. z I - IV

IV miejsce
16. Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 39 w Gdańsku.

Drużyna:

9 uczniów kl. z II - IV

I miejsce

 

KONKURSY SZKOLNE:

Lp. Nazwa konkursu Ilość uczniów Laureaci / finaliści
1. Szkolny Konkurs Matematyczny „Kangurek”. 10 uczniów z kl. III- VI

I miejsce:

Oskar Walasek kl. III B
Agnieszka Noch kl. IV B
Mateusz Malej kl. V A

II miejsce:

Kacper Grzanka kl. III B
Emilia Łukaszewicz kl. IV A
Emil Noga kl. V B
2. Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. 24 uczniów z kl. IV - VI

Mistrz:

Kamil Trzciński kl. IV A
Dawid Langiewicz kl. V A
Jakub Bródka kl. VI B
3. Szkolny Konkurs Jęz. Angielskiego dla kl. IV- VI. 30 uczniów z kl. IV- VI

I miejsce:

Kamil Trzciński kl. IV A
Julia Judek kl. V A
Maciej Tomaszewski kl. VI A

II miejsce:

Piotr Łaskawski kl. IV A
Oskar Osiński kl. V A
Bartosz Chyła kl. VI B

III miejsce:

Andrzej Mańczak kl. IV A
Ewelina Janiak kl. V A
Jakub Bródka kl. VI B
4. Szkolny Konkurs Recytatorski w kl. IV – VI. 10 uczniów z kl. IV - VI

I miejsce:

Mateusz Widuto kl. V B
Maria Sicińska kl. VI A

II miejsce:

Jakub Gabara kl. V A
Natalia Kozłowska kl. VI A

III miejsce:

Emilia Łukaszewska kl. IV A
Kacper Chęciński kl. V B
Kinga Borowska kl. VI A
5. Pierwszy Maraton Czytelniczy „Czytam, więc wiem” dla Uczniów Klas Czwartych.

Uczniowie z kl. IV

(W maratonach wzięło udział 31 uczniów z klas II – IV, w tym 11 ze 100% frekwencją)

I miejsce:

Barbara Bławat kl. IV B

II miejsce:

Emilia Łukaszewicz kl. IV A

III miejsce:

Julia Schadach kl. IV B

6.

Drugi Maraton Czytelniczy „Kto czyta, ten dużo wie”.

Dla Uczniów Klas Trzecich.

19 uczniów z kl. II – III

I miejsce:

Kacper Janowski kl. III A

II miejsce:

Wiktoria Kowalska kl. III A

7.

Trzeci Maraton Czytelniczy „Kto czyta, ten dużo wie”.

Dla Uczniów Klas Drugich.

19 uczniów z kl. II – III

I miejsce:

Oliwia Olszewska kl. II A

II miejsce:

Judyta Kozicka kl. II A

III miejsce:

Amelia Bielawska kl. II A

8. Szkolny Konkurs Wiedzy Historyczno-Przyrodniczej „Moja Wyspa Stogi”. 5 uczniów z kl. IV - VI

Laureaci:

Jakub Bródka kl. VI B
Adrian Thrun kl. VI B
9.

Konkurs Plastyczny „Lokomotywa Moich Marzeń”.

Zorganizowany Przez Spółkę LOTOS Kolej.

30 uczniów z kl. 0 - I

I miejsce:

Oliwia Wróbel kl. I A

II miejsce:

Julia Weimann kl. I A

10. Szkolny Konkurs „Zeszyt - Cud Malina”. wszystkie klasy z IV - VI

Laureaci:

Kuba Pelcer kl. V A
Szymon Milewczyk kl. IV B
Ewelina Janiak kl. V A
11.

Szkolny Konkurs Plastyczno- Literacki ,,Popisowe Danie”.

Organizowany w Ramach Konkursu TESCO „Zdrowo Najedzeni”.

47 uczniów z kl. 0 - VI

I miejsce:

Maja Szydłowska kl. 0 C
Dawid Ziemann kl. I C

II miejsce:

Natalia Proć kl. III A
Julia Szadach kl. IV B
Barbara Bławat kl. IV B

III miejsce:

Aneta Struk kl. III A
Ksawery Makowiecki kl. III A

Wyróżnienie:

Wiktoria Świtalska kl. 0 A

12. Szkolny Konkurs o Tematyce Prozdrowotnej. Wszystkie klasy I - III

I miejsce:

Oliwia Olszewska kl. II A
Sebastian Kupny kl. III B

II miejsce:

Amelia Dąbrowska kl. II A
Małgorzata Lizińska kl. II B
Natalia O. Petrykowska kl. II B
Martyna Brzeska kl. III B

III miejsce:

Judyta Kozicka kl. II A
Szymon Kamiński  kl. III B
13. Rodzinny Konkurs na Popisowe Danie „Zdrowo Najedzeni” . 36 uczniów z kl. 0 - III

I miejsce:

Dawid Ziemann kl. I C
Maja Szydłowska kl. 0 A

II miejsce

Jakub Groth kl. I C
Natalia Proć kl. III A

III miejsce:

Ksawery Makowecki kl. III A
Aneta Struk kl. III A

Wyróżnienie:

Wiktoria Świtalska kl. 0 B

14. Szkolny Konkurs Kolęd. 23 uczniów z kl. I - III

I miejsce:

Amelia Bielawska kl. II A
Maja Szydłowska kl. 0 A

III miejsce:

Karolina Kalita kl. II A
Judyta Kozicka kl. II A
Nikola Kałuża kl. III A
15. Szkolny Konkurs Plastyczny „Moje Miasto Gdańsk”. wszystkie klasy I - III

I miejsce:

Marta Piepiora kl. II A
Judyta Kozicka kl. II A
16. Szkolny Konkurs „Mini Playback Show”. wszystkie klasy I - III

I miejsce:

Karolina Kalita kl. II A
Maryna Bródka kl. II A

II miejsce:

Amelia Dąbrowska kl. II A

17. Szkolny Konkurs Literacki „Piszemy Opowiadanie” . 14 uczniów z kl. III

I miejsce:

Wiktoria Kwiatkowska kl. III A
Martyna Brzeska kl. III B

II miejsce:

Wiktoria Kowalska kl. III A
Natalia Arendt kl. III B
Dorota Sautycz kl. III B

III miejsce:

Nikola Kałuża kl. III A
Wanda Kurowicka kl. III A

Wyróżnienia:

Klaudia Romanowska kl. III A
18. Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Wszystkie klasy IV -IV

Laureaci:

Kinga Borowska kl. VI A
Maria Sicińska kl. VI A
Adrian Thrun kl. VI B
Ewelina Janiak kl. V A
19. Szkolny Konkurs Ekologiczny „Baterie, Makulaturę, Nakrętki Zbieramy Wszystkim Dzieciom Uśmiech Zapewniamy”. 50 uczniów z kl. IV –VI
3 uczniów z kl. I - III

Najaktywniejsi uczestnicy konkursu to:

Józefowicz Andrzej kl. V B
Gabara Jakub kl. V A
Baca Sebastian kl. IV A
Filipska Joanna kl. V A
Kobyliński Sebastian kl. V B

Wyróżnienie

Sicińska Maria kl. VI A

Zbiórka makulatury:

Sulowska Oliwia kl. V A
Szymański Jacek kl. V B
Stajszczak Olaf kl. IV A
Waluda Paulina kl. V A

Zbiórka nakrętek:

Bieganowska Natalia kl. V B
Pelcer Jakub kl. V A
Śmietankowski Patryk kl. V B
Pepa Jakub kl. V A
Rochlicki Arkadiusz kl. V B
Mordasiewicz Aleksander kl. VIA                                           Zbiórka baterii:
Bródka Jakub kl. VI B
Kozłowski Mikołaj kl. V A
Chęciński Kacper kl. V B
20. Szkolny Konkurs Plastyczny „Ojcze nasz”. 30 uczniów z kl. III

I miejsce:

Wanda Kurowska kl. III A

II miejsce:

Kacper Janowski kl. III A

III miejsce:

Oliwia Jakuszewska kl. III B

Wyróżnienie:

Ksawery Makowiecki kl. III A

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego

Adres:
      Sienna 26
      80-605 Gdańsk
      pomorskie
      Polska

E-mail:
      sp61gd@wp.pl

Telefon:
      583073823

Faks:
      583038292

Telefon komórkowy:
      503071779