AKTUALNOŚCI

Szanowni Rodzice!


Informacji odnośnie ceny miesięcznej opłaty za żywienie prosimy zasięgać w sekretariacie szkoły tel. 58 307-38-23 lub na naszej stronie internetowej http://www.sp61.eu.

Uwzględnienie odliczeń za obiad jest zgłoszenie odwołania obiadów na określony czas - w sekretariacie szkoły osobiście lub na adres mailowy: stolowkasp61@gmail.com

Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej pobierz

Umowa na obiady pobierz

Rezygnacja z obiadów pobierz

 

Należność za żywienie w roku szkolnym 2017/2018
Ilość dni żywieniowych w październiku: 22
cena jednostkowa obiadu: 3,80 zł
22 x 3,80 zł = 83,60 zł
Wpłaty za obiady należy dokonać na numer konta
Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego
49 1240 1268 1111 0010 3841 0928
Adres szkoły: ul. Sienna 26, 80-605 Gdańsk
tytuł przelewu: Imię i nazwisko dziecka i miesiąc żywieniowy

Smacznego!

Plan lekcji dla klas I-VII

      Nowy rok szkolny 2017/ 2018 rozpoczęty. Wszystkim życzymy, by był on pełen dobrych przeżyć, ciekawych spotkań i przyjaznych osób wokół.

KLASA 0

Wyprawka do klasy 0 pobierz

19.06.2017 Poniedziałek

  • Zupa ogórkowa
  • Pierogi z mięsem i cebulką
  • Herbata z miodem
  • Owoc

20.06.2017 Wtorek

  • Zupa pieczarkowa
  • Spahgetti z warzywami
  • Woda z cytryną

21.06.2017 Środa

  • Rosół domowy
  • Kotlet z karkówki
  • Ziemniaki z koperkiem
  • Sur. mizeria
  • Sok naturalny

22.06.2017 Czartek

  • Zupa grochówka z bułeczką
Imię i nazwisko ucznia Klasa Miejsce Nazwa konkursu
Paweł Janke VI C I miejsce III Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny ,,Morskie wspomnienia” pod patronatem UM w Gdańsku
Aleksandra Wucka VI C wyróżnienie
Martyna Wiśniewska V C wyróżnienie
Kinga Przybułek V C praca zakwalifikowana do wystawy XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Europa jest piękna”
Michał Wyrzykowski VA wyróżnienia Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
EKO-PLANETA- konkurs prac indywidualnych
Ewa Bedus VI C
Kinga Przybułek V C
Magdalena Frost III B wynik bardzo dobry Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
EKO-PLANETA – test konkursowy
Adrian Thrun IIB nagroda I stopnia: wynik bardzo dobry Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangurek”
Paulina Polak III B wyróżnienie w kategorii ,,Maluch” Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur”
Marcin Pojmaj V D III miejsce Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Kartka Świąteczna” wykonana w tech. komputerowej
Marcin  Pojmaj V D  tytuł laureata Monitorowanie Jakości Edukacji „Gdańskie Lwy” dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego
Małgorzata Kucharska III B
Dominik Kobyliński III B I miejsce Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Narysuj Cocubę”
Dominika Żukowska III B wyróżnienie specjalne
Małgorzata Kucharska III B wyróżnienie
Damian Jóźwiak III B wyróżnienie
Natalia Rybicka III B Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta  Gdańska III Konkurs Piosenki Dla Dzieci i Młodzieży organizowany przez CSW ,,Łaźnia”
Aleksandra Gańska III B wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Alternatywne Źródła Energii” organizowany przez ENERGĘ
Daniel Jarzembowski
Dominik Kobyliński
Weronika Żukowska
Uczniowie klasy III B I miejsce Konkurs organizowany przez  Muzeum Historyczne Miasta Gdańska na pracę dotyczącą lekcji muzealnej ,,Dyl Sowizdrzał”

Monika Szydłowska

III A wyróżnienie Międzyszkolny Konkurs Literacki ,,List do św. Mikołaja” organizowany przez SP nr 11 w Gdańsku
Magdalena Fasiczka VI A wyróżnienie Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BOBR
Wojciech Bartosiewicz V D I miejsce

Konkurs międzyszkolny ,,Złota jesień”- prezentacje multimedialne.

Paweł Gaffke V D II miejsce
Adrian Kwasowiec V D II miejsce
Kamil Twardziak V D III miejsce
Cała klasa  V D Czekanie na ostateczny werdykt, na razie jest co najmniej wyróżnienie. Międzynarodowy Konkurs GENIUS LOGICUS
Dorota Skubij VI A wyróżnienie ,,Czyste powietrze- zdrowy człowiek”- ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Ekologiczną ARKA
Julia Kowalska    miejsce w szkole, laureat Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,KLIO 2009”
- test konkursowy

Uczeń naszej szkoły , któremu przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Gdańsk:

Marcin Pojmaj  z kl.V D

Uczniowie naszej szkoły, którym przyznano Nagrodę Dyrektora:

Paulina Zienkowska V D
Weronika Smagorzewska IV C

Inne osiągnięcia:

Publikacje

  1. Publikacja prac o zwierzętach :,,,Mój pies. Mój kot.” uczniów klasy III A w miesięczniku ,,Przyroda”. W sierpniowym numerze można było przeczytać prace: Patrycji Kureckiej, Martyny Chyły, Moniki Szydłowskiej, Pawła Malinskiego.
  2. Nowe publikacje naszej logopedy i terapeuty Anny Tońskiej- Szyfelbein:
  • ,,Ortografki, czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV-Vi” HARMONIA 2009r.
  • ,,Chodzą słuchy, czyli ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum” HARMONIA 2009 r.

Ważne wydarzenia szkolne

  1. 22 stycznia 2009r.-   Pokaz ,,Jasełek” w Gdańskim Hospicjum przygotowanych przez Kolo Teatralne SP nr 61, klasę IA i klasę III B.
  2. 26-28 listopada 2009r.-  Dzień Europejski przygotowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców nauczania zintegrowanego.
  3. 17 kwietnia 2009r.-  Dzień Otwarty Szkoły: pokaz ,,Przedstawienia wielkanocnego”, tańca kaszubskiego, udzielania pierwszej pomocy ,nauka zabaw integracyjnych.
  4. 19 kwietnia 2009r.- Udział 31 uczniów i 16 nauczycieli w ogólnopolskiej akcji ,,Pola Nadziei” koordynowanej w naszej szkole przez p. Beatę Błędowską.
  5. 5 czerwca 2009r.-Przedstawienie ,,Kot w butach” przygotowane przez ,,Teatrzyk Rodzica”.

 

Ogólnopolskie akcje, w których bierzemy udział w tym roku szkolnym

  • Szkoła bez przemocy- więcej na stronie www.szkolabezprzemocy.pl
  • Szkoła z prawami dziecka
Imię i nazwisko ucznia Klasa Miejsce Nazwa konkursu
  Uczniowie klasy I A I miejsce Konkurs organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska ,,Słodkie kamienice”
Uczniowie klasy II C Wyróżnienie specjalne
Sebastian Laska I A wyróżnienie Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,Moja droga do szkoły”.
Agnieszka Dowkau

 

I B

 

wyróżnienie

Agnieszka Dowkau I B I miejsce Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Pociąg marzeń”.
Sabina Zienkiewicz I A

 

II miejsce

Vanessa Bielawska II B I miejsce- złoty medal
,,Kata”,
I miejsce- złoty medal
,,Kumite”
Międzyszkolny Turniej Karate Klubu ,,Spartanin”
Andrzej Józefowicz I miejsce –złoty medal
,,Kumite”
Paweł Czerepuk
Dagmara Malej

II C

 

wyróżnienia Ponadregionalny  konkurs plastyczny ,,Fryderyk Chopin
w oczach dzieci”

Paweł Czerepuk

 

II C III miejsce w kategorii
,,Malarstwo i rysunek”.
Konkurs plastyczny organizowany przez Centrum Hewelianum ,,Energia przyszłości”.

 

Wojciech Bartosiewicz

 

VI D

 

III miejsce w kategorii
,,Grafika, rzeźba , fotografia, media”.

Damian Folerzyński IV B I miejsce Konkurs międzyszkolny ,,Chochlikowe psoty”
  Uczniowie kl. II C  zakwalifikowanie się do finału- nagrodą są warsztaty w CSW ,,Łaźnia”. Konkurs ,,Gdańskie MIniatury”.
Filip Kozak II C wynik 20 pkt.
na 21 pkt. możliwych do zdobycia
V   MEGAOLIMPIADA WIEDZY  pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty
konkurs matematyczny dla kl. II

Filip Kozak

Mateusz Widuto

II C wyróżnienia Międzyszkolny konkurs
,,Dzieci piszą
na klawiaturze”.
Kinga Borowska III A III miejsce Konkurs Międzyszkolny
,,Mój przyjaciel ortografia” organizowany przez SP nr 65 w Gdańsku
Adrian Thrun III B IV miejsce
Damian Folerzyński IV B I miejsce Konkurs międzyszkolny ,,Chochlikowe psoty”
Weronika Smagorzewska
Aleksandra Chrzan
V C wyróżnienia Konkurs plastyczny ,,RE- bombka”
Patrycja Pstrągowska VI B I miejsce Międzyszkolny Konkurs Sportowy ,,ERGOWIOSŁA”
Paweł Lenkiewicz VI C II miejsce Międzyszkolny konkurs dla klas V- VI szkół podst. oraz kl. I i II gimnazjum ,,Wyspa Sobieszewska, a obszar NATURA 2000”.
Paulina Grabowska VI A wyróżnienia V Wojewódzki Konkurs o Bohaterach Westerplatte
Michał Wyrzykowski VI A
Dominik Specjał VI B
Artur Podracki
Marcin Pojmaj
Piotr Wójcik
VI D zakwalifikowanie się 
do finału
Olimpiada wiedzy o Gdańsku –gdański konkurs pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Gdańska
  VI D zakwalifikowanie się
do II etapu
Trójmiejskie Mistrzostwa w Piłkę Nożną
Paweł Asztamborski VI C IV miejsce Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Badmintonie.
  drużyna chłopców z klas
V- VI
zakwalifikowanie się do ćwierćfinału MISTRZOSTWA GDAŃSKA Mini Piłki Nożnej Szkół Podstawowych klas V- VI.
Palina Zienkowska VI D wyróżnienie Konkurs polonistyczny
,,Polonicum”
Marcin Pojmaj VI D I miejsce Puchar Prezydenta Miasta Gdańska w klasie OPTYMIST
Marcin Pojmaj VI D II miejsce "Historia Euro i Europejskiej Piłki Nożnej" Wojewódzki konkurs

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego

Adres:
      Sienna 26
      80-605 Gdańsk
      pomorskie
      Polska

E-mail:
      sp61gd@wp.pl

Telefon:
      583073823

Faks:
      583038292

Telefon komórkowy:
      503071779